| Nominaties selexyz debuutprijs 2010 |
|
|
|
|
|
De nominaties voor de selexyz debuutprijs 2010 zijn bekendgemaakt. De prijs wordt op maandag 6 september tijdens Manuscripta in Amsterdam uitgereikt aan de schrijver van het beste literair prozadebuut. De vijf nominaties zijn: - De tram van half zeven van Michiel Klein Nulent (Contact) - De mooiste dagen zijn het ergst van Anke Scheeren (Nieuw Amsterdam) - Dorsvloer vol confetti van Franca Treur - Hoe de wereld perfect functioneert zonder mij van Joost Vandecasteele - Hoe ik nimmer de ronde van Frankrijk voor min-twaalfjarigen won. En dat het me spijt van Ivo Victoria.
De jury bestaat uit voorzitter Hans Keller (publicist en regisseur) en de leden Wineke de Boer (literair criticus), Dirk Leyman (journalist en literair criticus), Martin Mooij (literair criticus), Rosemarie Still (vertaler) en Monique Warnier (programmamaker bij literair productiehuis Wintertuin).De selexyz debuutprijs wordt sinds 2006 uitgereikt en is een voortzetting van de Marten Toonder/Geertjan Lubberhuizen prijs voor Literaire Prozadebuten. De prijs bestaat uit een bedrag van 10.000 euro en is bedoeld om de winnaar in staat te stellen zich een lange tijd zonder financiële zorgen aan het schrijven te wijden. De selexyz debuutprijs wordt mede georganiseerd door de Stichting Poets of All Nations.
Vorig jaar werd de prijs toegekend aan Bert Natter voor Begeerte heeft ons aangeraakt. Eerdere winnaars zijn onder meer Joyce Roodnat, Abdelkader Benali, Tomas Lieske, Marcel Möring, Vonne van der Meer en Rudi van Dantzig.
Bron en meer informatie: http://mzine.nbdbiblion.nl/#pagina=28486&filterOp=Categorie&filterWaarde=28986
|
Terug
|