| Winnaar Selexyz Debuutprijs 2010 |
|
|
|
|
|
Franca Treur heeft de Selexyz Debuutprijs 2010 gewonnen met haar roman Dorsvloer vol confetti. Volgens de jury is het debuut een ''uitzonderlijke, tijdloze roman'' en is Treur “een schrijfster in hart en nieren''.
De Selexyz Debuutprijs wordt sinds 2006 uitgereikt en bestaat uit een bedrag van 10.000 euro. De prijs is bedoeld om de winnaar in staat te stellen zich een lange tijd aan het schrijven te wijden.
Haar jeugd bracht Franca Treur door in een bevindelijk gereformeerd boerengezin in haar Zeeuwse geboorteplaats. Na de middelbare schooltijd ging ze psychologie studeren aan de Universiteit Leiden. Later switchte ze naar Nederlands en literatuurwetenschap. In Leiden werd ze lid van de reformatorische studentenvereniging Panoplia. Tijdens haar studie kwam ze in aanraking met verhalen uit de Griekse en Romeinse mythologie en de vermeende overeenkomsten tussen deze verhalen en die uit de Bijbel. Ook nam ze kennis van de Schriftkritiek. Daardoor verloor ze uiteindelijk haar geloof.
Treur won in 2006 met Maak iets van je leven! Maar wat? een essaywedstrijd die uitgeschreven was door Contrast Magazine en nrc.next met het thema 'Macht en onmacht'. In oktober 2009 verscheen haar eerste boek, Dorsvloer vol confetti, een psychologische roman over een meisje dat eind jaren tachtig, begin jaren negentig in Zeeland opgroeit in een strenggelovig boerengezin. Het boek verkocht goed. Door het onderwerp en haar achtergrond wordt zij regelmatig vergeleken met de schrijvers Jan Siebelink en Maarten 't Hart, evenals zij afkomstig uit een streng-gereformeerd milieu waarmee ze eveneens hebben gebroken.
|
Terug
|